ordinacija.colic@gmail.com | +381631418413 | Svetogorska 46, prvi sprat, Beograd

Ortodoncija

Fiksni i mobilni aparati za ispravljanje zuba!

Ortodontski problemi nisu samo estetsko pitanje – oni direktno utiču na zdravlje zuba, desni i čak na celokupno oralno zdravlje. Nepravilno postavljeni zubi mogu otežati žvakanje, govor i održavanje higijene, što povećava rizik od karijesa, upale desni i drugih komplikacija. Ortodoncija se bavi dijagnostikovanjem, prevencijom i ispravljanjem nepravilnog položaja zuba i vilice, pružajući pacijentima dugoročna rešenja koja poboljšavaju ne samo izgled osmeha, već i njegovu funkcionalnost.

Najčešći problemi sa nepravilnim zubima

Nepravilni zubi mogu biti rezultat genetike, loših navika u detinjstvu poput sisanja palca, prerane ili kasne zamene mlečnih zuba, ali i drugih faktora. Kada se zubi ne razviju pravilno, često dolazi do preklapanja, krivljenja ili prevelikih razmaka između njih, što može izazvati dodatne probleme u svakodnevnom životu. Na primer, zubi koji nisu pravilno raspoređeni mogu vršiti nepravilni pritisak na susedne zube i desni, što dugoročno može dovesti do njihovog slabljenja i povećane osetljivosti.

Osim što ortodoncija pomaže u ispravljanju nepravilnosti, ona ima i preventivnu ulogu. Nepravilno raspoređeni zubi otežavaju temeljno čišćenje, pa se između njih lakše zadržavaju ostaci hrane i bakterije koje uzrokuju karijes i upale desni. Kroz ortodontski tretman ne samo da se postiže pravilan raspored zuba, već se omogućava lakše održavanje oralne higijene i smanjuje potreba za budućim stomatološkim intervencijama.

Važno je razumeti da ortodontski problemi ne pogađaju samo decu i tinejdžere. Sve veći broj odraslih se odlučuje na ortodontski tretman, jer su savremene metode omogućile diskretnija i efikasnija rešenja. Bilo da je u pitanju klasični fiksni aparat, providne folije ili druge opcije, ortodontski tretman je prilagođen svakom pacijentu na osnovu njegovih specifičnih potreba i ciljeva.

Kako ortodontski tretman poboljšava zdravlje zuba?

Jedan od najčešćih razloga zbog kojih pacijenti traže ortodontsku terapiju jeste želja za lepšim osmehom. Međutim, ono što mnogi ne znaju jeste da ispravljanje zuba pozitivno utiče i na zdravlje vilice i smanjuje rizik od problema sa zglobovima, poput temporomandibularnog poremećaja (TMJ), koji može izazvati bolove, škripanje zubima i glavobolje.

Kada je pravi trenutak za početak ortodontskog tretmana? Idealno vreme za prvi pregled je već u detinjstvu, oko sedme godine, kako bi se utvrdilo da li postoje potencijalni problemi u razvoju vilice i zuba. Međutim, ako ovaj korak nije načinjen na vreme, nema razloga za brigu – ortodoncija je jednako efikasna i kod odraslih pacijenata. Ključ uspeha leži u pravilnoj dijagnozi i personalizovanom pristupu koji omogućava pacijentima da postignu najbolje rezultate bez obzira na uzrast.

Pravilan zagrižaj i lepo raspoređeni zubi nisu samo estetska pobeda – oni omogućavaju bolju funkcionalnost i dugoročno zdravlje celokupne usne duplje. Zbog toga je ortodoncija grana stomatologije koja ne samo da menja osmehe, već i poboljšava kvalitet života pacijenata.

Besplatne konsultacije

Zakažite razgovor sa doktorkom Majdom Čolić

Fiksni ortodontski aparati

Ortodontski tretmani su značajno evoluirali tokom godina, ali fiksni aparati i dalje predstavljaju najsigurniju i najefikasniju metodu za ispravljanje zuba. Njihova glavna prednost leži u tome što deluju konstantno, bez potrebe za pacijentovom intervencijom, što omogućava predvidive i dugoročne rezultate. Za razliku od mobilnih proteza, koje pacijent može skidati, fiksni aparati vrše kontinuirani pritisak na zube, pomerajući ih postepeno u pravilan položaj.

Vrste fiksnih aparata

Fiksni ortodontski aparati dolaze u različitim varijantama, u zavisnosti od potreba pacijenta, željene estetike i budžeta.

  • Klasični metalni aparati su najčešće korišćeni i prepoznatljivi po svojim metalnim bravicama i žicama koje povezuju zube. Iako su vizuelno upadljivi, izuzetno su efikasni u rešavanju složenih ortodontskih problema i često su najisplativija opcija.
  • Za one koji žele manje primetan aparat, dostupne su keramičke ili safirne bravice. Ovi aparati funkcionišu na isti način kao metalni, ali su izrađeni od materijala koji se bolje uklapaju sa prirodnom bojom zuba, čineći ih diskretnijim. Iako su estetski prihvatljiviji, nešto su krhkiji i zahtevaju više pažnje u održavanju.
  • Lingvalni aparati predstavljaju najdiskretnije rešenje, jer se postavljaju sa unutrašnje strane zuba, čineći ih potpuno nevidljivim spolja. Ovaj tip aparata je posebno popularan među odraslim pacijentima koji žele efikasnu terapiju bez vidljivih bravica. Međutim, zbog složenosti ugradnje i prilagođavanja, lingvalni aparati su skuplja opcija i mogu izazvati privremene poteškoće u govoru.

Prednosti fiksnih aparata

Glavna prednost fiksnih aparata leži u njihovoj efikasnosti. Bez obzira na stepen nepravilnosti zagrižaja, fiksni aparati omogućavaju precizno pomeranje zuba i rešavanje čak i najkompleksnijih slučajeva ortodontskih anomalija. Njihova konstantna prisutnost osigurava da terapija napreduje prema planu, bez oslanjanja na pacijentovu disciplinu, što je često izazov kod mobilnih proteza.

Fiksni aparati ne utiču samo na estetski izgled osmeha, već i na funkcionalnost zuba i vilice. Pravilno postavljeni zubi olakšavaju žvakanje i govorne funkcije, smanjujući rizik od prekomernog trošenja gleđi i problema sa viličnim zglobom. 

Dugoročno gledano, pacijenti koji isprave zube pomoću fiksnog aparata imaju bolju oralnu higijenu i manji rizik od karijesa i bolesti desni, jer su im zubi pravilno raspoređeni i lakši za čišćenje.

Za mnoge pacijente, jedan od ključnih faktora u donošenju odluke o ortodontskom tretmanu jeste trajnost rezultata. Budući da fiksni aparati omogućavaju precizno i postepeno pomeranje zuba, njihovi efekti su dugotrajni, uz adekvatnu retenciju nakon tretmana.

Proces postavljanja i održavanja

Postavljanje fiksnog ortodontskog aparata je bezbolan proces koji traje između 60 i 90 minuta. Prvi korak je detaljan pregled i analiza ortodontskih snimaka, na osnovu kojih ortodont planira terapiju. Zatim se na površinu zuba pažljivo lepe bravice, koje služe kao tačke pritiska za pomeranje zuba. Nakon toga, kroz bravice se provlači žica koja stvara blagi pritisak, usmeravajući zube ka željenom položaju.

Nakon ugradnje aparata, pacijenti mogu osećati blagi pritisak i nelagodnost u prvih nekoliko dana dok se vilica prilagođava novom položaju zuba. Ovi simptomi su normalni i obično nestaju u roku od nedelju dana. U početku je preporučljivo konzumirati mekanu hranu i izbegavati tvrde ili lepljive namirnice koje mogu oštetiti aparat.

Redovne kontrole kod ortodonta, koje se obično zakazuju na svakih četiri do šest nedelja, ključne su za uspeh terapije. Tokom ovih poseta, ortodont podešava aparat, menja žice i proverava napredak tretmana. Pacijentima se savetuje da pažljivo prate uputstva za oralnu higijenu, koristeći interdentalne četkice i specijalne konce za čišćenje prostora oko bravica.

Održavanje fiksnog aparata zahteva posvećenost, ali trud se višestruko isplati. Uz pravilnu higijenu i redovne kontrole, pacijenti mogu postići savršen osmeh i trajno poboljšati oralno zdravlje.

Mobilni ortodontski aparati

Mobilni ortodontski aparati predstavljaju fleksibilnu opciju za ispravljanje zuba i korigovanje nepravilnosti zagrižaja. Za razliku od fiksnih aparata, oni se mogu skidati i nositi po potrebi, što pacijentima daje veću slobodu i udobnost. 

Iako su najčešće preporučeni za mlađe pacijente čija se vilica još razvija, moderni mobilni aparati sve češće nalaze primenu i kod odraslih koji žele diskretniju i manje invazivnu terapiju.

Mobilni aparati su posebno efikasni u ranom detinjstvu, kada vilica još raste i kada je moguće usmeravati njen razvoj pre nego što se formira konačan zagrižaj. Takođe, koriste se i kao dopuna fiksnim aparatima, bilo u pripremnoj fazi tretmana ili nakon skidanja fiksnog aparata kako bi se održali postignuti rezultati.

Ko može koristiti mobilne aparate?

Mobilni ortodontski aparati su najčešće preporučeni deci i tinejdžerima, jer njihova vilica još uvek raste i može se oblikovati pomoću ovakvog tretmana. U ovoj fazi razvoja zuba, mobilni aparati mogu efikasno ispraviti nepravilnosti u položaju zuba, usmeriti rast vilice i rešiti probleme sa zagrižajem pre nego što postanu ozbiljniji.

Međutim, mobilni aparati nisu rezervisani samo za mlađe pacijente. Odrasli koji žele diskretnije rešenje za manje korekcije položaja zuba mogu koristiti mobilne proteze.

Prozirni aparatić za obe vilice (clear aligner) je potpuno proziran aparatić, bez žica i bravica – klijenti ovo rešenje često nazivaju i „folije za ispravljanje zuba“. Sastoji se od prozirnih udlaga, koje u vlastitoj zubotehničkoj laboratoriji izrađujemo prema preciznim otiscima vaše vilice, koristeći CAD/CAM tehnologiju.

Ova vrsta aparatića je odličan izbor za ravnjanje zuba u gornjoj, donjoj ili obe vilice. Funkcioniše diskretno, nežno i sigurno, brzo vam dajući ravne zube, bez smetnji u žvakanju i neugode prilikom smejanja.

Terapija clear alignerom traje duže nego kod klasičnih mobilnih aparatića (3–15 meseci), glavna mu je prednost nevidljivost i diskrecija pri nošenju.

Ove prozirne folije su idealne za pacijente koji žele efikasnu terapiju bez vidljivih metalnih bravica.

Prednosti mobilnih aparata

Najveća prednost mobilnih aparata je njihova fleksibilnost. Mogućnost skidanja aparata znači da pacijenti mogu lakše održavati oralnu higijenu, jer nema trajno zalepljenih bravica koje otežavaju čišćenje zuba. 

Održavanje zuba i desni je znatno jednostavnije nego kod fiksnih aparata, što smanjuje rizik od karijesa i upale desni.

Još jedna značajna prednost mobilnih aparata jeste veći komfor. Pošto ne postoji stalni pritisak na zube kao kod fiksnih aparata, nelagodnost je znatno manja, a pacijenti se brže privikavaju na nošenje. 

Kod providnih folija, pacijenti mogu nesmetano pričati i osmehivati se bez osećaja nelagodnosti, jer su gotovo neprimetne.

Mobilni aparati su odlična opcija za one koji žele postepene korekcije bez dugoročnog vezivanja za ortodontski tretman. Takođe su korisni u kombinaciji sa drugim tretmanima, bilo kao priprema za fiksne aparate ili kao retencija nakon njihovog skidanja, kako bi se sprečio povratak zuba u prethodni položaj.

Održavanje i pravilna upotreba

Efikasnost mobilnih aparata u velikoj meri zavisi od discipline pacijenta. Za razliku od fiksnih aparata, čiji efekat ne zavisi od pacijentove doslednosti, mobilni aparati zahtevaju redovno nošenje kako bi postigli željene rezultate. Preporučeno vreme nošenja obično iznosi između 16 i 22 sata dnevno, u zavisnosti od vrste aparata i plana tretmana koji je ortodont propisao.

Pravilno održavanje mobilnog aparata je ključno kako bi se očuvala njegova funkcionalnost i higijena. Nakon svake upotrebe, aparat treba oprati mlakom vodom i blagim sapunom, dok je izbegavanje vruće vode obavezno kako se materijal ne bi deformisao. Takođe, preporučuje se korišćenje posebnih rastvora za čišćenje kako bi se uklonile naslage bakterija i sprečilo nakupljanje kamenca.

Prilikom jela, mobilni aparati se uvek skidaju, osim ako ortodont nije dao drugačije upute. Ovo ne samo da sprečava njihovo oštećenje, već i omogućava pacijentima da bez poteškoća konzumiraju svu hranu. Nakon svakog obroka, zubi bi trebalo da se operu pre ponovnog vraćanja aparata kako bi se izbeglo nakupljanje ostataka hrane i bakterija.

Disciplina i pravilno nošenje su ključni faktori za uspeh terapije mobilnim aparatom. Ako se aparat ne nosi onoliko koliko je preporučeno, tretman može trajati znatno duže od planiranog, a rezultati mogu biti manje efektni. Zato je važno da pacijenti slede preporuke ortodonta i redovno dolaze na kontrole kako bi se osiguralo da tretman napreduje u pravom smeru.

Mobilni aparati nude odličan balans između efikasnosti i komfora, omogućavajući pacijentima da postignu željene rezultate bez prevelikih ograničenja u svakodnevnom životu. Uz pravilnu upotrebu i doslednost, oni mogu biti moćno sredstvo za postizanje savršenog osmeha.

Kako odabrati pravi aparat za sebe?

Odabir odgovarajućeg ortodontskog aparata zavisi od različitih faktora – stepena nepravilnosti zuba, starosne dobi, estetike, komfora i budžeta. Bez obzira na izbor, najvažnije je da terapija bude efikasna i prilagođena individualnim potrebama pacijenta.

Fiksni ili mobilni aparat – šta je bolja opcija?

Dilema između fiksnog i mobilnog aparata je česta među pacijentima, ali odluka zavisi od nekoliko faktora. 

Fiksni aparati su tradicionalno najefikasnije rešenje za ispravljanje ozbiljnih nepravilnosti zagrižaja i položaja zuba. Oni omogućavaju precizno pomeranje zuba pod kontrolisanim pritiskom, čineći ih najboljim izborom za pacijente sa složenim ortodontskim problemima. Međutim, zahteva više pažnje pri održavanju oralne higijene i može biti izazovan u prvih nekoliko nedelja nošenja.

S druge strane, mobilni aparati, poput folija i tradicionalnih mobilnih proteza, nude veću fleksibilnost i jednostavnije održavanje higijene. Oni su pogodniji za pacijente sa manjim nepravilnostima ili za one koji žele diskretnije rešenje. 

Međutim, njihova efikasnost zavisi od discipline pacijenta, jer se moraju nositi određeni broj sati dnevno da bi dali željene rezultate.

Ako je prioritet brzo i sigurno ispravljanje ozbiljnih ortodontskih problema, fiksni aparat je bolja opcija. Ako pacijent traži udobnije i manje primetno rešenje, mobilni aparati mogu biti adekvatan izbor, pod uslovom da se nose prema preporukama ortodonta.

Koliko traje ortodontski tretman?

Dužina ortodontskog tretmana zavisi od više faktora, uključujući starosnu dob pacijenta, složenost problema i vrstu aparata koji se koristi. Generalno, tretman fiksnim aparatom traje između 12 i 24 meseca, dok kod težih slučajeva može trajati i duže. 

Mobilni aparati, posebno providne folije, mogu dati rezultate u kraćem periodu, ali samo ako pacijent dosledno nosi aparat prema uputstvima ortodonta.

Kod dece i tinejdžera, ortodontski tretmani često traju kraće jer su vilice još uvek u fazi rasta, što omogućava lakše pomeranje zuba. Kod odraslih, tretman može trajati duže, jer su kosti vilice već u potpunosti formirane, pa je pomeranje zuba sporije.

Osim same dužine tretmana, važno je uzeti u obzir i fazu retencije nakon skidanja aparata. Nakon završetka aktivne faze terapije, pacijenti moraju nositi retencione proteze kako bi se sprečilo vraćanje zuba u prethodni položaj. Ova faza može trajati nekoliko meseci ili čak nekoliko godina, u zavisnosti od individualnih potreba pacijenta.

Da li je ortodoncija pogodna za odrasle?

Mnogi ljudi veruju da je ortodoncija namenjena samo deci i tinejdžerima, ali sve veći broj odraslih se odlučuje na ortodontsku terapiju kako bi poboljšali izgled i funkcionalnost svog osmeha. Zahvaljujući savremenim ortodontskim rešenjima, odrasli pacijenti sada imaju više opcija nego ikada ranije, uključujući estetski prihvatljivije aparate poput providnih folija i lingvalnih aparata.

Jedan od glavnih razloga zbog kojih odrasli odlažu ortodontski tretman jeste briga o estetici. Providne folije su posebno popularne među odraslim pacijentima jer su gotovo neprimetne i omogućavaju lako održavanje oralne higijene.

Pored estetskih razloga, ortodontski tretmani kod odraslih mogu rešiti funkcionalne probleme poput nepravilnog zagrižaja, problema sa viličnim zglobom i prekomernog trošenja zuba. Takođe, ispravljeni zubi omogućavaju bolje čišćenje, čime se smanjuje rizik od karijesa i bolesti desni.

Jedina razlika između ortodontskog tretmana kod odraslih i dece jeste to što kod odraslih pomeranje zuba može trajati nešto duže, jer su kosti vilice već potpuno formirane. Međutim, uz pravilan plan terapije i disciplinu, odrasli pacijenti mogu postići izuzetne rezultate i značajno poboljšati kvalitet života.

Bez obzira na uzrast, nikada nije kasno za ortodontski tretman. Stručan ortodont može preporučiti najbolju opciju u skladu sa potrebama i željama pacijenta, omogućavajući mu da postigne savršen osmeh bez obzira na godine.

Da li su ortodontski aparati bolni?

Jedno od prvih pitanja koje pacijenti postavljaju pre nego što se odluče za ortodontski tretman jeste da li će nošenje aparata biti bolno. Istina je da sam proces postavljanja fiksnog aparata nije bolan – ortodont lepi bravice i postavlja žicu bez upotrebe igala ili invazivnih metoda.

Međutim, tokom prvih nekoliko dana nakon postavljanja aparata, pacijenti mogu osetiti blagi pritisak i nelagodnost dok se zubi prilagođavaju novom položaju. Ovo je potpuno normalno i rezultat je delovanja sile koja pomera zube. Bol se obično smanjuje nakon nekoliko dana, a pacijenti ga mogu ublažiti konzumiranjem mekše hrane i, po potrebi, uzimanjem blagih analgetika poput ibuprofena.

Kod mobilnih aparata, nelagodnost je znatno manja i obično traje samo kratko nakon promene folija ili podešavanja proteze. Kako tretman napreduje, pacijenti se prilagođavaju osećaju aparata i nelagodnost postaje gotovo neprimetna.

Važno je napomenuti da svaka neprijatnost koja se javlja tokom ortodontske terapije znači da aparat funkcioniše i da zubi reaguju na primenjenu silu. Ako bol postane intenzivan ili dugotrajan, važno je konsultovati se sa ortodontom, jer je moguće da je potrebno prilagođavanje aparata.

Koliko često su potrebne kontrole?

Redovne posete ortodontu su ključne za uspeh terapije. Kod pacijenata sa fiksnim aparatima, kontrole se obično zakazuju na svakih četiri do šest nedelja. Tokom ovih poseta, ortodont podešava žicu, menja gumice i prati napredak tretmana. Redovno podešavanje omogućava precizno pomeranje zuba i osigurava da terapija teče po planu.

Kod mobilnih aparata, kontrole mogu biti ređe, ali su i dalje neophodne. Pacijenti koji koriste providne folije, poput Invisalign-a, obično dobijaju nekoliko setova unapred i menjaju ih na svake dve nedelje, dok ortodont proverava napredak na svakih šest do osam nedelja.

Nedostatak redovnih kontrola može produžiti trajanje tretmana i dovesti do komplikacija, poput nepravilnog pomeranja zuba ili oštećenja aparata. Zato je važno da pacijenti budu dosledni i dolaze na zakazane termine kako bi osigurali najbolje rezultate.

Kako održavati oralnu higijenu tokom tretmana?

Održavanje higijene zuba i desni tokom ortodontske terapije je izuzetno važno, jer prisustvo aparata može otežati čišćenje i povećati rizik od karijesa i upale desni. Kod pacijenata sa fiksnim aparatima, hrana se često zadržava oko bravica i ispod žice, što znači da je potrebno posvetiti dodatnu pažnju pranju zuba.

Preporučuje se korišćenje ortodontskih četkica, koje su dizajnirane tako da mogu detaljno očistiti prostor oko bravica. Takođe, interdentalne četkice su korisne za čišćenje između žice i zuba, gde obična četkica ne može dopreti. Fluoridne paste za zube i antibakterijske tečnosti za ispiranje usta dodatno pomažu u zaštiti gleđi i smanjenju nakupljanja plaka.

Za pacijente sa mobilnim aparatima, oralna higijena je jednostavnija, jer se aparat može skinuti prilikom pranja zuba. Ipak, važno je redovno čistiti i sam aparat kako bi se sprečilo nakupljanje bakterija. Mobilni aparati i folije treba prati mlakom vodom i blagim sapunom, a po potrebi koristiti i specijalne rastvore za dezinfekciju.

Bez obzira na vrstu aparata, pacijenti bi trebalo da izbegavaju lepljivu, tvrdu i šećerima bogatu hranu koja može doprineti stvaranju plaka i oštetiti aparat. Redovni pregledi kod stomatologa i profesionalno čišćenje zuba dodatno doprinose održavanju zdravlja desni i zuba tokom tretmana.

Pravilna oralna higijena ne samo da osigurava zdrav osmeh tokom tretmana, već i doprinosi dugoročnim rezultatima, sprečavajući pojavu karijesa i oštećenja desni nakon skidanja aparata.

Zašto odabrati našu ordinaciju?

Odabir pravog ortodonta je ključan za uspeh terapije i postizanje dugoročnih rezultata. Ortodontski tretman nije samo estetska korekcija – on utiče na funkcionalnost zuba, zdravlje desni i celokupno oralno zdravlje. Zato je važno da pacijenti budu u rukama iskusnih stručnjaka koji koriste najsavremenije metode i materijale, prilagođene individualnim potrebama. Naša ordinacija pruža vrhunske ortodontske usluge uz fokus na kvalitet tretmana, komfor pacijenata i dugoročne rezultate.

Iskustvo i stručnost našeg tima

Naš tim ortodonata ima dugogodišnje iskustvo u radu sa pacijentima svih uzrasta i rešavanju širokog spektra ortodontskih problema – od blagih estetskih korekcija do kompleksnih slučajeva koji zahtevaju kombinovane terapije. Svaki pacijent je jedinstven, što znači da pristupamo individualno, analizirajući specifične potrebe i planirajući tretman koji će doneti najbolje rezultate u najkraćem mogućem vremenskom roku.

Stručnost našeg tima nije samo rezultat dugogodišnje prakse, već i stalnog usavršavanja. Aktivno pratimo inovacije u ortodonciji i učestvujemo na međunarodnim kongresima i edukacijama kako bismo primenjivali najnovije tehnike u svakodnevnom radu. Bez obzira na to da li pacijent bira fiksni aparat, providne folije ili kombinovani tretman, naš cilj je da mu pružimo najefikasnije rešenje koje odgovara njegovim potrebama i načinu života.

Savremena tehnologija i materijali

Razvoj ortodoncije omogućio je primenu novih, naprednih tehnologija koje značajno poboljšavaju efikasnost i komfor tretmana. Naša ordinacija koristi digitalnu dijagnostiku, 3D skeniranje zuba i kompjutersko planiranje terapije, što omogućava preciznu analizu i predviđanje rezultata tretmana.

Fiksni aparati koje koristimo izrađeni su od visokokvalitetnih materijala, uključujući estetske keramičke i safirne bravice koje su manje upadljive i prilagođene pacijentima koji žele diskretnije rešenje. Takođe, nudimo najnoviju generaciju providnih folija za ispravljanje zuba, koje su gotovo neprimetne i idealne za pacijente koji žele maksimalnu estetiku tokom tretmana.

Pored samih aparata, posebnu pažnju posvećujemo i komforu pacijenata tokom tretmana. Koristimo moderne tehnike koje smanjuju nelagodnost prilikom postavljanja i podešavanja aparata, čineći ceo proces prijatnijim i efikasnijim.

Fleksibilne opcije plaćanja

Razumemo da je ortodontski tretman važna investicija u zdravlje i samopouzdanje, zbog čega nudimo fleksibilne opcije plaćanja prilagođene budžetu pacijenata. Omogućavamo plaćanje u ratama bez dodatnih troškova, kako bi kvalitetan ortodontski tretman bio dostupan svima koji žele zdrav i pravilan osmeh.

Naš cilj je da pacijenti donesu odluku o tretmanu bez finansijskog stresa, znajući da ulažu u dugoročno zdravlje i estetiku svog osmeha. Tokom prve konsultacije, detaljno objašnjavamo sve opcije i pomažemo pacijentima da pronađu najpogodniji način finansiranja terapije.

Zakažite pregled i započnite svoj put ka savršenom osmehu

Ortodontski tretman može značajno poboljšati ne samo estetiku osmeha, već i funkcionalnost zuba, poboljšati oralno zdravlje i doprineti većem samopouzdanju. Ako razmišljate o ispravljanju zuba ili imate ortodontski problem koji biste želeli da rešite, sada je pravi trenutak da napravite prvi korak.

Naš tim je tu da odgovori na sva vaša pitanja, pruži detaljnu analizu stanja vaših zuba i preporuči tretman koji će vam doneti najbolje rezultate. Svakom pacijentu pristupamo individualno, osiguravajući da terapija bude što efikasnija i prilagođena njegovim potrebama i životnom stilu.

Kontakt informacije i način zakazivanja

Zakazivanje pregleda u našoj ordinaciji je brzo i jednostavno. Možete nas kontaktirati putem telefona, e-maila ili popuniti online formular na našem sajtu. Naš tim će vas kontaktirati u najkraćem roku i zakazati termin koji vam najviše odgovara.

Ne čekajte da problem postane ozbiljniji – preuzmite kontrolu nad svojim osmehom i kontaktirajte nas već danas!

Na pravom ste mestu

Zakažite pregled

Briga o Vašem celokupnom zdravlju kroz održavanje zdravlja zuba i desni, su i naš prioritet.

Budite bezbrižni kada sa nama delite svoje probleme, tu smo da Vas podržimo i unapredimo svaki Vaš dan sa zdravim osmehom.

Kontakt informacije

Svetogorska 46, Prvi sprat, Beograd

Tu smo da zajedno rešimo svaki problem!

Pišite nam